Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ru ja zh-Hans zh-Hant ko pl th tr

Search

Alp Disiplini Kayakçılığı

Alp Disiplini Kayakçılığı

logo longines
KEŞFETMEK İÇİN KAYDIRIN
Longines times the Lauberhorn races in Wengen
WENGEN
alpine skiing thumb
2019-01-20

The legendary Lauberhorn race in Wengen is the oldest and perhaps the most difficult of the classic races to win. Longines was proud to be part of this world-class event as its Official Partner and Timekeeper and to present an elegant timepiece to the winners of the three trials of the weekend: Austria’s Marco Schwarz (alpine combined) and Vincent Kriechmayr (downhill), as well as France’s Clément Noël (slalom).

Daha fazlası!
İsviçreli Mélanie ve Loïc Meillard kardeşler resmi olarak Longines Ailesi’ne katıldı
alpine skiing thumb
2019-01-11

İsviçreli saat markası Longines, aynı ülkeden kayakçı Mélanie ve Loïc Meillard kardeşleri resmi olarak ailesine kabul etmekten gurur duymaktadır. Sporcu kardeşlerin büyük başarıları arasında, 2017/2018 Dünya Kupası sezonunda en iyi kadın kayakçı (21 yaş altı) ve en iyi erkek kayakçı (23 yaş altı) olarak aldıkları Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü de vardır.
 

2018’in şubat ayından bu yana pistlerden uzak kalmasına neden olan bir diz sakatlığına rağmen olağanüstü bir 2017/2018 sezonu geçiren Mélanie Meillard, Oslo (Norveç) Şehir Festivali’nde üçüncülük aldı ve Dünya Kupası ayaklarında toplamda on defa ilk 10’a girdi. Üç defa Gençler Dünya Şampiyonu olan Loïc Meillard da, geçtiğimiz sezonda katıldığı yedi Dünya Kupası yarışının hepsinde ilk 10’daki yerini aldı. Bu sezonki en iyi sonuçlarını ise hem slalom hem de büyük slalom için podyuma çıktığı Saalbach-Hinterglemm Dünya Kupası ayağında elde etti.
 

FIS Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olan Longines’in Alp disiplini kayakla kurduğu uzun soluklu ilişki, bu yeni iş birliğiyle daha da güçleniyor. Marka, Mélanie ve Loïc Meillard’ı prestijli Longines Ailesi’ne dahil ederek, yarının şampiyonlarına verdiği desteğin de altını çiziyor.%break%Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü Hakkında
 

İlk defa 2012/2013 Alp disiplini kayak sezonunda verilen Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü, FIS Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası yarışlarında en iyi sonucu alan genç kadın (21 yaş altı) ve erkek (23 yaş altı) sporculara verilir. Kazananlara bir Longines saat, bir kupa ve bir çek takdim edilir.

Daha fazlası!
2018 Longines Yükselen Kayak Yıldızları ödülünü kazanan İsviçreli kardeşler Mélanie ve Loïc Meillard Saint-Imier’deki Longines merkez ofisini ziyaret etti
SAINT-IMIER
alpine skiing thumb
2018-05-29

İsviçreli saat markası Longines bugün Saint-Imier’deki merkezinde 2018 Longines Yükselen Kayak Yıldızları ödülünü kazanan Mélanie ve Loïc Meillard’ı ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Longines Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Pazarlama Müdürü Juan-Carlos Capelli’nin eşlik ettiği İsviçreli kayakçı kardeşler, bir Longines saatin üretim sürecinin heyecan verici aşamalarını keşfetme fırsatı yakaladıkları gibi markanın büyüleyici tarihini gözler önüne seren müzeyi ziyaret etme şansı da buldu.

 

2018 Longines Yükselen Kayak Yıldızı unvanını kazanması sebebiyle hediye edilen Conquest Saint-Moritz modelini gururla taşıyan Mélanie şöyle konuştu: “FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası sonunda Longines Yükselen Kayak Yıldızları ödülünü kazanmamızın ardından, yöremizle derin bağları olan bu görkemli şirket hakkında daha fazla şey öğrenme isteği duyduk.” Loïc ise bu sözlere şunları ekledi : "Bu isteğimizi gerçekleştirdikten sonra, markanın zengin tarihinden çok etkilendiğimizi belirtmeliyiz. Tıpkı Longines gibi, bizler de yöremizi uluslararası arenada temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”%break%Longines Yükselen Kayak Yıldızları Hakkında

İlk olarak 2012/2013 alp disiplini kayak sezonunda verilen “Longines Yükselen Kayak Yıldızları” ödülü, FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası’na katılan en iyi genç kadın kayakçı (21 yaş altı) ve genç erkek kayakçıya (23 yaş altı) verilir. Ödülü kazanan sporcular bir kupa ve Longines saatin yanı sıra 20.000 İsviçre Frangı ödül alır.

Daha fazlası!
2018 Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü İsviçreli Mélanie ve Loïc Meillard kardeşlerin oldu
alpine skiing thumb
2018-03-18

Her disiplinden sezonun en iyi 25 kadın ve erkek kayakçısını bir araya getiren FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finalleri, bu yıl İskandinavya’nın gözde kayak merkezlerinden biri ve bir sonraki FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan İsveç’in Åre kasabasında gerçekleşiyor. Longines her iki etkinliği de Resmi Ortak ve Zaman Tutucu olarak destekliyor. İsviçreli saat markası Dünya Kupası Finalleri vesilesiyle sezonun kapanışını Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü ile kutladı. Bu yılın ödülü, 2017/2018 Dünya Kupası sezonunda en iyi kadın kayakçı (21 yaş altı) ve en iyi erkek kayakçı (23 yaş altı) olma başarısını gösteren İsviçreli kardeşler Mélanie ve Loïc Meillard’ın oldu.

 

FIS Alp Disiplini Dünya Kupası kapsamında Norveç’in Oslo kentinde düzenlenen City Event yarışında aldığı üçüncülükle podyuma çıkan Mélanie Meillard için 2018 yılı iyi başlamıştı. Sezon sonuna kadar topladığı 431 puanla, 303 puanda kalan Katharina Gallhuber (AUT) ve 206 puan toplayan Katharina Liensberger’in önüne geçen Mélanie, on Dünya Kupası yarışını ilk 10’da tamamladı. Sezon boyunca 299 puan toplayan ve üç defa Gençler Dünya Şampiyonu olan Loïc Meillard da Dünya Kupası yarışlarının beşinde ilk 10’a girerek çok iyi bir sezon geçirdi. Kadınlar slalom yarışının ardından, Longines Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Pazarlama Müdürü Juan-Carlos Capelli ve Longines’in İsveç temsilcilerinden Casper Gebeke, Loïc Meillard’a bir Longines saatin yanı sıra bir kupa ve çek takdim etti. Geçirdiği bir sakatlık sebebiyle finallere katılamayan kız kardeşi Mélanie’nin gıpta edilesi ödülünü ise, kendisini temsilen Swiss-Ski’den Jérôme Krieg aldı.

Daha fazlası!
Longines Zarafet Elçisi Mikaela Shiffrin genel ortalamada ikinci defa FIS Alp Disiplini Dünya Kupası’nın sahibi oldu
alpine skiing thumb
2018-03-18

Longines, genel ortalamada Kristal Küre’yi ikinci defa elde eden Zarafet Elçisi Mikaela Shiffrin’i tebrik eder.  1168 puanla ikinci olan İsviçreli Wendy Holdener’i ve 977 puanda kalan Slovakyalı Petra Vlhova’yı geride bırakan sporcu, toplamda 1773 puan topladı. 2017/2018 FIS Alp Disiplini Dünya Kupası sezonunu olağanüstü bir sonuçla tamamlayan Mikaela, bu sezon aldığı yedi galibiyetle slalom kristal küresine de beşinci defa sahip oldu. Teknik disiplinlerde muazzam bir başarı yakalayan Amerikalı kayakçı, aynı zamanda geçtiğimiz aralık ayında Kanada’nın Louise Gölü’nde düzenlenen İniş Disiplini Dünya Kupası mücadelesinde de büyük başarı elde etti.

 

Erkekler kategorisinde ise, Norveçli Henrik Kristoffersen ve Longines Zarafet Elçisi Aksel Lund Svindal’ı geride bırakan Avusturyalı Marcel Hirscher yedinci defa kupanın sahibi oldu.

 

FIS’in Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olan marka, kupayı kazanan Mikaela Shiffrin ve Marcel Hirscher’e FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finalleri kapsamında İsveç’in Are kasabasında düzenlenen resmi ödül töreninde olağanüstü başarılarını tebrik etmek için zarif Longines saatler hediye etme onuru yaşadı.

Daha fazlası!
2018 Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları
alpine skiing thumb
2018-03-16

Longines, Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olduğu FIS’in ortaklığıyla dünyanın 16 yaş altı en iyi kayakçılarını bir araya getiren benzersiz bir etkinlik olan 5. Longines Geleceğin Kayak Şampiyonu yarışlarını sunmaktan gurur duydu. FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finalleri kapsamında gerçekleştirilen yarışların bu yılki ev sahipliğini İsveç’in bir tatil kasabası olan Åre yaptı. On iki farklı ülkeden gelen ve ülkelerinin milli federasyonları tarafından seçilen genç sporcular, Dünya Kupası parkurunda iki turlu bir büyük slalom yarışında mücadele ettiler. Kullanılan Longines zaman ölçüm sistemi ve yarış koşulları, resmi yarışlarınkiyle aynıydı.

 

2018 yarışlarının galibi 2:12.16’lik dereceyle İtalyan kayakçı Thomas Lorenzo Bini olurken ikinciliğe Fransız kayakçı Benjamin Hoareau (+0.31), üçüncülüğe ise İsveçli Anton Rösnäs (+1.59) yerleşti. Thomas, Longines Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Pazarlama Müdürü Juan-Carlos Capelli, FIS Genel Sekreteri Sarah Lewis ve Longines Zarafet Elçisi Aksel Lund Svindal’ın takdim ettiği kupanın yanı sıra bir Longines saat de kazandı. Şampiyonun ülkesinin milli federasyonu olan Federazione Italiana Sport Invernali’ye de gençler arasında sporu yaygınlaştırma misyonunda kullanılmak üzere bir çek takdim edildi.

 

Yarışlardan bir akşam önce, sporcular yarış numaralarının belirlenmesi için Åre kasabasının merkezinde düzenlenen bir çekilişe katıldılar. Genç sporculara refakat eden Longines Zarafet Elçisi ve etkinliğin yöneticisi Mikaela Shiffrin, aynı zamanda yarış günü öncesi değerli tavsiyelerde bulundu. Seremoni, Longines’in Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olduğu 2019 Åre FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası’na geri sayımın, FIS temsilcileri ve Organizasyon Komitesi eşliğinde başlatılmasıyla sonlandı.

 

Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları yarışı, Longines’in gençleri spora teşvik etmek ve genç yetenekleri keşfetmek için yürüttüğü girişimlerden biridir. İsviçreli saat markası aynı zamanda Roland-Garros’da gençler için Longines Geleceğin Tenis Asları tenis turnuvasını ve Chantilly’deki Prix de Diane Longines kapsamında gerçekleştirilen Longines Geleceğin Yarış Yıldızları Ödülü karşılaşmalarını da düzenlemektedir.

 

2017/2018 FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finali Resmi Saati

FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finalleri, Longines’e 2017/2018 sezonunun Resmi Saati olan Conquest V.H.P. “Very High Precision” modelini tanıtma fırsatı da verdi. Olağanüstü hassasiyeti, yüksek teknik özellikler ve markanın benzersiz zarafetinin damgasını taşıyan sportif bir görünümle birleştiren Very High Precision (çok ileri hassasiyet) kuvars saat alanında yeni bir başarıdır. Gümüş kadranlı ve paslanmaz çelik bilezikli bu saat, manipülasyonu kolaylaştıran akıllı bir kurma koluna ve daimi takvime sahiptir.

 

2018 Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları Yarışı Sonuçları
 

Sıralama

Numara

Ülke

Ad

1. Ayak

2. Ayak

Toplam

Fark

1

9

İtalya

Thomas Lorenzo Bini

1:06.28

1:05.88

02:12.16

 

2

5

Fransa

Benjamin Hoareau

1:06.52

1:05.95

2:12.47

+0.31

3

6

İsveç

Anton Rösnas

01:06.58

1:07.17

2:13.75

+1.59

4

2

ABD

Jack Reich

1:06.93

1:07.66

02:14.59

+2.43

5

4

Japonya

Taiyo Kuwabara

1:09.10

01:08.36

2:17,46

+5:30

6

11

Kanada

Heiko Ihns

1:10.17

1:10.16

2:20.33

+8.17

7

10

Finlandiya

Erik Saravuo

1:10.30

1:10.18

2:20.48

+8.32

8

3

Güney Kore

Mingyu Kang

1:11.85

1:11.48

2:23.33

+11.17

9

7

Almanya

Marinus Sennhofer

1:15.38

1:08.09

2:23.77

+11.61

DNF

1. yarış

1

Hırvatistan

Tvrtko Ljutic

       

DNF

1. yarış

8

Norveç

Jesper Wahlqvist

       

DNF

1. yarış

12

İsviçre

Nicolas Macheret

       
Daha fazlası!
Longines Zarafet elçisi Mikaela Shiffrin, ilk FIS World Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası genel birinciliğini kazandı
alpine skiing thumb
2017-03-19
Longines, Zarafet Büyükelçisi Mikaela Shiffrin'i ilk Overall Crystal Globe'u ve 2016/2017 FIS Alp Disiplini Dünya Şampiyona'sı sezonunun tamamında gösterdiği olağanüstü performans için tebrik etti. Mikaela, Slovenya'dan Ilka Stuhec'ın (1325 puan) ve Italya'dan Sofya Goggia'ın (1197 puan) 1643 sayı ile önüne geçerek genel birinciliği kazandı. Ayrıca, uzman disiplini olan slalom'da dördüncü küçük küresini kazandı. Amerikan Kayakçıya, Longines Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Pazarlama Daire Başkanı Juan-Carlos Capelli'nin elinden bir Longines saati sunuldu. Erkek kategorisinde Avusturyalı Marcel Hirscher, Norveçli Kjetil Jansrud ve dün 3. Longines Rising Ski Stars ödülünü kazanan Henrik Kristoffersen önünde geçerek 6. genel klasman birinciliğini kazandı.
Daha fazlası!
Tüm haberler için!
Marka elçisini keşfedin
Mikaela Shiffrin
Marka elçisini keşfedin
Aksel Lund Svindal
2016 Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları; Mikaela Shiffrin; St. Moritz
2016 Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları yarışında öne çıkanlar
FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Finalleri kapsamında ilk kez İsviçre alp tatil yeri St. Moritz’te düzenlenen Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları yarışının üçüncü serisinde öne çıkanları keşfedin. Bu yıl 14 farklı ülkeyi temsil eden 16 yaş altı 14 genç erkek kayakçı bu özgün yarışa katılırken, etkinliğin ev sahipliğini Amerikalı kayakçı ve Longines Zarafet Marka Elçisi Mikaela Shiffrin yaptı.
VİDEOYU İZLE
Longines Geleceğin Kayak Şampiyonları 2016
Longines’in sporla olan uzun ilişkisi 1878’de Longines tarafından üretilen ilk kronografla başlamıştır. Longines şirket içi deneyimine dayanarak zamanla spor dünyasıyla özel bir ilişki geliştirdi. Artık dünya şampiyonalarında zaman tutucu olarak veya uluslararası spor federasyonlarının ortağı olarak yıllara yayılan bir deneyime sahiptir.
Longinestiming.com
Takvim
2014
2015
2016
2017
2018
2019
Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık
FIS Alpine Ski World Cup Men; Ladies; Oslo; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Men & Ladies - Oslo
2019-01-01 - 2019-01-01
OSLO, Norveç
FIS Alpine Ski World Cup  Ladies; Zagreb; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Zagreb
2019-01-05 - 2019-01-05
ZAGREB, Hırvatistan
FIS Alpine Ski World Cup Men; Zagreb; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Men - Zagreb
2019-01-06 - 2019-01-06
ZAGREB, Hırvatistan
FIS Alpine Ski World Cup Ladies; Flachau; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Flachau 2019
2019-01-08 - 2019-01-08
FLACHAU, Avusturya
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - St.Anton; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - St.Anton
2019-01-12 - 2019-01-13
St. Anton, Avusturya
FIS Alpine Ski World Cup Men - Adelboden; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Men - Adelboden 2019
2019-01-12 - 2019-01-13
ADELBODEN, İsviçre
FIS Alpine Ski World Cup  Ladies - Kronplatz; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Kronplatz 2019
2019-01-15 - 2019-01-15
Kronplatz, İtalya
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Cortina; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Cortina
2019-01-19 - 2019-01-20
Cortina, İtalya
FIS Alpine Ski World Cup Men - Kitzbüehl; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Men - Kitzbüehl
2019-01-25 - 2019-01-27
KITZBÜHEL, Avusturya
FIS Alpine Ski World Cup  Ladies - Garmisch-Partenkirchen; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Garmisch-Partenkirchen 2019
2019-01-26 - 2019-01-27
GARMISCH-PARTENKIRCHEN, Almanya
FIS Alpine Ski World Cup Men - Schladming; Alpine Skiing; 2019
Takvimime ekle
FIS Alpine Ski World Cup Men - Schladming 2019
2019-01-29 - 2019-01-29
SCHLADMING, Avusturya
Tüm

Şubat

etkinliklerini gör
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!
Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin. 3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz
%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı
En fazla üç ürün karşılaştırılabilir
Tamam
Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz? Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?
İptal
Tamam