Fb pixel code
Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Şirket
picture Şirket

Search

2018; Prix de Diane Longines; new edition; equestrian;; Chantilly
2018-05-17
At Yarışı
2018 Prix de Diane Longines: new edition of the equestrian rendezvous of elegance in Chantilly

France Galop and Longines - the Title Partner, Official Timekeeper and Official Watch of the event - presented tonight to the press the 169th edition of the Prix de Diane Longines, which will take place on Sunday 17 June 2018 at the Chantilly Racecourse. This day embodies the elegance true to the Prix de Diane Longines and will be punctuated by eight thoroughbred races, including the highlight race, the Prix de Diane Longines, which is known as the world’s most important race for fillies.

On this occasion, young jockeys from all over the world and amateur lady riders from  the FEGENTRI (International Federation of Gentlemen and Lady Riders) will respectively compete for the Prix Longines Future Racing Stars and Prix de La Reine Marie-Amélie Longines on the racecourse near the sumptuous Château de Chantilly. It has always been important to the Swiss watchmaking company to promote the talents’ of tomorrow and the amateurs’ passion to their favorite sport. Therefore, the brand is delighted to reward the races’ champions with an elegant timepiece.

Besides these high-level competitions, the Diane’s Village will live to the rhythm of the tens of thousands visitors attending, where nature reigns supreme. On this eventful day, the winning horse’s owner, trainer and jockey of the Prix de Diane Longines will be granted an elegant Longines watch from the hands of Chinese actress and Longines Ambassador of Elegance, Zhao Liying.

This day will also be the occasion for the spectators to discover the Official Watch of event, a new model of the Record collection. This line combines classic elegance and excellence, aspiring to become the spearheads of the brand. Moreover, this automatic timepiece houses a chronometer movement with unique properties, certified by the Swiss Official Chronometer Testing Institute (COSC). The 2018 Prix de Diane Longines’ featured timepiece can be admired on the wrists of the finalists of the “Mademoiselle Diane by Longines” award, which celebrates the female racegoer with the most outstanding look and style. For the first time this year, the Swiss watch brand will have the pleasure to invite the spectators to discover its different collections, in its Boutique located at the very heart of the Diane’s Village.

Furthermore, Longines is delighted to support the exhibition “Painting the Races”, taking place at the Domain of Chantilly from 16 June to 14 October 2018, as its main patron. The Swiss watch brand is proud to be associated with this exhibition, which will allow the public to discover exceptional artworks, from the late 18th to the late 19th century, around the theme of horse racing. Indeed, the equestrian universe is essential for Longines as its history has been linked to it for more than 140 years.

Daha fazlası!
Jumping; Longines Global Champions Tour; Hamburg; Harrie Smolders
2018-05-14
Engel Atlama
Longines Global Şampiyonlar Turu - Hamburg

Longines’in Unvan Ortağı ve Resmi Zaman Tutucusu olduğu Longines Global Şampiyonlar Turunun beşinci ayağı, geçtiğimiz Cumartesi günü Hamburg’da tamamlandı. Hafta sonunun öne çıkan yarışması olan Longines Global Şampiyonlar Hamburg Grand Prix’sinde, birinciliği Don VHP Z ile yarışan Harrie Smolders elde etti. Bu vesileyle, Longines, dereceye giren binicilere zarif birer Longines saat hediye etmenin onurunu yaşadı.

 

Bu prestijli etkinlik, İsviçre saat markası tarafından etkinliğin Resmi Saati olan yeni Conquest V.H.P. Conquest “Very High Precision” modelinin  tanıtımı için seçildi. Kuvars saat alanında yeni bir başarının temsilcisi olan bu saat, üstün hassasiyeti yüksek teknoloji ve markanın eşsiz zarafetiyle damgalanmış spor bir görünümle birleştirmektedir.

Daha fazlası!
LONGINES; WALTER von KANEL; Turkey
2018-05-11
Kurumsal
LONGINES, YENİ SAATLERİNİ DÜNYA BAŞKANI MR. WALTER von KANEL KATILIMIYLA TANITTI

Geçtiğimiz günlerde dünyanın saat sektörünün kalbinin attığı BaselWorld 2018 fuarında yeni saatlerini meraklılarıyla buluşturan Longines, bu kez İstanbul’da Dünya Başkanı Mr. Walter von Känel ve Türkiye Marka Müdürü Özlem Kıroğlu Geylan evsahipliğinde saat severlere özel bir davet ile tanıttı. 

 

St. Regis İstanbul Spago’da gerçekleşen davette, BaselWorld 2018 fuarında yer alan Conquest VHP Chrono, HydroConquest, La Grande Classique de Longines, Record, The Longines Elegant Collection, The Longines Legend Diver Watch, The Longines Master Collection - Annual Calendar modelleri davetliler tarafından büyük ilgi gördü.%break%Saat ve mücevher editörü ve bloggerların yanı sıra; tasarımcı, oyuncu ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katıldığı davette; konuklar hem  yeni saatleri yakından inceleme ve deneme fırsatı buldu, hem de Mr. Walter von Känel’den Longines Dünyasıyla ilgili bilgiler aldı.

Daha fazlası!
Erik Lindbergh; first; Longines Lindbergh Award
2018-05-09
Kurumsal
Birinci Longines Lindbergh Ödülü’ne layık görülen isim Erik Lindbergh oldu

Longines, birinci Longines Lindbergh Ödülü’ne layık görülen ismin Charles Lindbergh’in torunu Erik Lindbergh olduğunu ilan etmekten mutluluk duyar. Pilot, sanatçı ve tasarımcı olan Erik Lindbergh büyükbabasının izinden giderek tek motorlu uçakla New York - Paris uçuşu yapmıştır. Erik Lindbergh aynı zamanda Charles Lindbergh’in teknolojik gelişme ile çevrecilik arasında denge kurma idealini yaymaya adanmış, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Lindbergh Vakfı Direktörü’dür.

 

Charles Lindbergh 16 Haziran 1927 tarihinde New York - Paris arasında gerçekleştirdiği ve zaman ölçümü Longines tarafından yapılan uçuşu için $25,000’lık bir ödül almıştı. 90 yıl sonra, çok önemsediği değerler olan zarafet ve performanstan ilham alan Longines, $25,000’lık bir ödül yaratarak her yıl kendi alanında büyük bir başarı gösteren bir maceraperesti veya öncü kişiliği ödüllendirmeye karar verdi. Birinci Longines Lindbergh Ödülü, New York’taki New York Times Binası’nda ünlü pilotun Paris’e varış tarihi olan 21 Mayıs’ta takdim edilecek.

%break%Longines ve Charles Lindbergh son derece yakın ilişki içerisindeydi. Ünlü pilot okyanusu geçişinin ardından markaya pilot olarak ihtiyaçlarını karşılamak için bir saat yaratılmasını teklif etmiş ve firma tarihinin en ikonlaşmış modellerinden Longines Hour Angle saat böylece yaratılmıştı.

Daha fazlası!
Longines Kentucky Derby; May; 2018
2018-05-07
At Yarışı
Longines, Justify’ın Kentucky Derby Zaferini Kutladı

Kentucky Derby’nin Resmi Zaman Tutucusu ve Saati olan İsviçreli saat markası Longines, etkinliğin 144. koşusunda Justify’ın aldığı galibiyeti kutlamanın mutluluğunu yaşadı. Son derece çekişmeli geçen yarışta alınan bu önemli galibiyeti kutlamak için düzenlenen partide marka, Justify’ın sahibi, antrenörü ve jokeyine Longines saatler hediye etti. Longines’in spor etkinlikleri kapsamında hassas zaman tutma geleneğinin zengin geçmişine bu etkinlikle yeni bir halka daha eklendi.

 

“Sporun en heyecanlı iki dakikası” olarak da anılan yarışların 144. koşusu, izleyicileri hayal kırıklığına uğratmadı. Yarışı Good Magic ve Audible’in çok az önünde tamamlayarak birinci olan Justify, para ödülünün yanı sıra güllerden yapılmış bir çelenk de aldı. Longines ABD Marka Yöneticisi Pascal Savoy’un Justify’in jokeyi Mike Smith, antrenörü Bob Baffert ve sahibi WinStar Farm LLC, China Horse Club, Starlight Racing ve Head of Plains Partners LLC’ye, Churchill Downs tribünlerini dolduran coşkulu kalabalık önünde takdim ettiği Longines saatlerle etkinliğin zarafeti daha da arttı.

 

Derby yarışı, spor ve zarafetin damgasını vurduğu ve pistte olduğu kadar pist dışında da önemli anlara ev sahipliği yapan heyecan dolu bir hafta sonunun en önemli yarışıydı. Cumartesi günü erken saatlerde koşulan Longines Churchill Distaff Turf Mile yarışını ise Jose Ortiz jokeyliğinde yarışan On Leave’i geride bırakan Proctor's Ledge ve John Velazquez kazandı.

 

Bir gün önce düzenlenen ve Longines’in Unvan Ortağı olduğu Longines Kentucky Oaks yarışında da zafer Florent Geroux jokeyliğindeki Monomoy Girl’ün oldu. Her yıl verilen Longines Zarafet Ödülü’nü ve hediye Longines saati kazanmak isteyen en şık izleyicilerin Churchill Downs’un pembe halısı üzerinde sergiledikleri zarafetleri de hafta sonunun en renkli anlarındandı. Ödülü zarif takımı ve büyüleyici şapkasıyla Meghana Rajadhyaksha kazandı.

 

Kentucky Derby Haftasının Resmi Saati

 

Longines Zarafet Ödülü’nü kazanan katılımcıya, 2018 Longines Kentucky Oaks’un Resmi Saati olan Longines Master Collection’a ait 25mm’lik bir saat hediye edildi. Modern mavi bir kadrana, pırlanta imlere ve cilalı paslanmaz çelik bileziğe sahip bu zarif saat, hediye edilmesine vesile olan zarif tarzla mükemmel bir uyum yakaladı. Saatin otomatik kurmalı mekanizması ve güç rezervi, bu İsviçre yapımı Longines modelinin zarafetine eş bir hassasiyet ve kalite sunmaktadır.

 

114. Kentucky Derby’nin Resmi Saati ise Conquest V.H.P. “Very High Precision” modelidir. Olağanüstü hassasiyeti yüksek teknik özellikler ve markanın benzersiz zarafetinin damgasını taşıyan sportif bir görünümle birleştiren bu yeni Longines modeli, kuvars saat alanında yeni bir başarıdır. Model, analog bir saate göre çok yüksek hassasiyet seviyesi (± 5 sn./yıl) ve darbe ya da manyetik alana maruz kaldığında akrep ve yelkovanı yeniden ayarlama becerisi sunmak için yenilenmiş özel bir mekanizmaya sahiptir. Mekanizmayı fevkaladelik statüsüne yerleştiren bu çekici özelliklerin yanı sıra saat çok uzun bir pil ömrü ve daimi takvim de sunmaktadır.

Daha fazlası!
Monomoy Girl’s; Longines Kentucky Oaks; Churchill Downs
2018-05-07
At Yarışı
Monomoy Girl’ün Longines Kentucky Oaks zaferi Churchill Downs’da kutlandı

Louisville, KY (ABD) / St. Imier (İsviçre), 4 Mayıs 2018 – İsviçreli saat markası Longines bu yıl da Longines Kentucky Oaks’un Unvan Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati olma görevlerini üstlendi. Longines Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Satış Müdürü Charles Villoz, Longines Kentucky Oaks yarışında Florent Geroux jokeyliğinde koşan Monomoy Girl’ün etkileyici zaferinin ardından düzenlenen ödül seremonisine katıldı ve şampiyonun sahibine, antrenörüne ve jokeyine coşkulu seyircilerin önünde Longines saatler hediye etti.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok seyirci ağırlayan dördüncü düz koşu yarışı olan Longines Kentucky Oaks, bir zarafet ve performans gösterisi haline gelmiştir. Spor ve stille dolu geçen günde, ödül için koşan 3 yaşındaki kısraklardan Longines Zarafet Ödülü’nü kazanmak için Churchill Downs’un pembe halısı üzerinde boy gösteren kadınlara, dişiliğin gücü ön plandaydı. Aralarında son Amerika Güzeli Cara Mund’un da bulunduğu jüri heyeti, 100’den fazla katılımcı arasından en zarif olanını seçti. Kazanan katılımcıya Longines Kentucky Oaks’un Resmi Saati olan Longines Master Collection’a ait mavi model hediye edildi.

 

Longines Kentucky Oaks ve Kentucky Derby’nin Resmi Saatleri

 

Longines Zarafet Ödülü’nü kazanan katılımcıya, 2018 Kentucky Oaks’un Resmi Saati olan Longines Master Collection’a ait 25mm’lik bir saat hediye edildi. Modern mavi bir kadrana, ışıltılı pırlanta imlere ve cilalı paslanmaz çelik bileziğe sahip bu zarif saat, hediye edilmesine vesile olan zarif tarzla mükemmel bir uyum yakaladı. Saatin otomatik kurmalı mekanizması ve güç rezervi, bu İsviçre yapımı Longines modelinin zarafetine eş bir hassasiyet ve kalite sunmaktadır.

 

114. Kentucky Derby’nin Resmi Saati ise Conquest V.H.P.’dir. Olağanüstü hassasiyeti yüksek teknik özellikler ve markanın benzersiz zarafetinin damgasını taşıyan sportif bir görünümle birleştiren bu yeni ve “Çok Yüksek Hassasiyet” sunan Longines modeli, kuvars saat alanında yeni bir başarıdır. Model, analog bir saate göre çok yüksek hassasiyet seviyesi (± 5 sn./yıl) ve darbe ya da manyetik alana maruz kaldığında akrep ve yelkovanı yeniden ayarlama becerisi sunmak için yenilenmiş özel bir mekanizmaya sahiptir. Mekanizmayı fevkaladelik statüsüne yerleştiren bu çekici özelliklerin yanı sıra, saat çok uzun bir pil ömrü ve daimi takvim de sunmaktadır.

Daha fazlası!