Go to Main Navigation Go to Content Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr pt

Search

Luigi Baleri; 2019 Longines Yılın At Sahibi Ödülü
2020-01-17
Engel Atlama
2019 Longines Yılın At Sahibi unvanı Luigi Baleri'nin oldu

Bireysel kategoride Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra gümüş Olimpiyat madalyasına sahip olan ve şu anda Longines Engel Atlama sıralamasında lider konumunda bulunan İsviçreli binici Martin Fuchs'un başarılarına tartışılmaz katkılarda bulunmuş olan Clooney 51, 2019 yılı boyunca bir kere daha sayısız başarıya imza attı: Rotterdam'da (Hollanda) düzenlenen Longines FEI Engel Atlama Avrupa Şampiyonası'ndan altın madalyayla ayrılan ikili aynı zamanda 5* Grand Prix'sinin Lyon (Fransa), Wellington (ABD), Basel (İsviçre) ve Cenevre (İsviçre) ayaklarını da kazandı. Gri renkli beygir, Göteburg'da (İsveç) düzenlenen ve yine Matin Fuchs'un eyeriyle yarıştığı Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası Finali'nde de ikincilik aldı.

Engel Atlama Atları Sahipleri Kulübü'nün başkanı Dominique Mégret, Luigi Baleri'nin 2019 yılında yeniden başarı yakalamasından duyduğu mutluluğu şu sözlerle ifade etti: “ Longines Yılın At Sahibi ödülünü bir ömürde bir kere almak bile muhteşem bir başarıdır. Bu ödülü iki yıl üst üste almak ise tek kelimeyle olağanüstü bir şey! diyen Dominique Mégret, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Engel Atlama Atları Sahipleri Kulübü'nün (JOC) başkanı olarak, üyelerimizden birinin ödüllendirildiğini görmek benim için elbette gurur verici. Ancak her şeyin ötesinde, bu performans sadakatin, inancın ve saygının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu inanılması güç başarının büyük kısmı şüphesiz Luigi, atının binicisi ve tüm ekibi arasındaki güçlü, olumlu ve uzun vadeli ilişkiler sayesinde mümkün olmuştur. Tüm binicilerin hedefi, başarılı bir uzun vadeli ortaklık kurmak olmalıdır.”%break%

Longines Genel Müdür Yardımcısı Matthieu Baumgartner ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “ Engel Atlama Atları Sahipleri Kulübü'nün Resmi Ortağı olarak, iş birliğimize 2019 Longines Yılın At Sahibi Ödülü'nü Luigi Baleri'ye takdim ederek başlamak bizim için büyük bir mutluluk. 2019 yılının öne çıkan mücadelelerinde, özellikle Longines FEI Dünya KupasıTM'nın hem farklı ayaklarında hem de finalinde ve Longines FEI Engel Atlama Avrupa Şampiyonası'nda kazandığı başarılar her şeyi anlatıyor. Longines adına Baleri ve ekibine en içten tebriklerimizi sunar, gelecek yıllarda da büyük başarılar kazanmalarını dileriz.”

Longines CSI5* Basel'in ana sahasında düzenlenen ve Baleri'nin tüm ekibinin, atlarının ve Martin Fuchs'un da hazır bulunduğu törende, engel atlayan bir atın tasvir edildiği orijinal bir bronz heykel olan ödülü Longines İsviçre Marka Müdürü Christophe Jeanneret ve JOC Başkanı Dominique Mégret takdim etti. Luigi Baleri'ye bir Longines saat de hediye edildi.

Sıralamada ilk üçe giren diğer at sahiplerinden ikinciliğe yerleşen isim, 2017 Yılın At Sahibi ödülünü kazanmış olan Stuteri Arch – Charlotte Söderström (biniciliğini İsveç adına Peder Fredricson ve Malin Baryard-Johnsson'un yaptığı H&M All In, H&M Christian K ve H&M Indiana'nın sahibi) olurken üçüncü sıraya da Ann C. Thompson (biniciliğini İrlanda adına Darragh Kenny'nin yaptığı Balou du Reventon, Important de Muze ve Romeo 88'in sahibi) yerleşti.

Daha fazlası!
İsviçreli Saat Markası Longines; ortak; CHI AL SHAQAB
2020-01-17
Engel Atlama
İsviçreli Saat Markası Longines CHI AL SHAQAB ile ortak oluyor

Longines, CHI AL SHAQAB'ın Sunum Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati olmanın yanı sıra, Longines Hathab – Katar Binicilik Turu Ana Ortağı ve Resmi Saati olmaktan da gurur duymaktadır.

2013 yılında yaratılan CHI AL SHAQAB, Orta Doğu'daki bu türde tek binicilik etkinliğidir ve her yıl engel atlama, at terbiyesi ve engelli at terbiyesi disiplinlerinde yarışmak için gelen en üst seviyedeki yerel ve uluslararası binicileri ağırlar.

Al Shaqab’ın Yönetici Direktörü ve CHI AL SHAQAB'ın Başkanı Khalifa Al Attiya şunları söyledi: “ Özellikle binicilik sporları alanında oynadığı rolle tanınan ve dünyaca ünlü bir marka olan Longines ile uzun soluklu bir ortaklığa girmek Al Shaqab olarak bizi çok mutlu etmiştir. Al Shaqab'ın 2013'ten bu yana her yıl Longines Global Şampiyonlar Turu'na ev sahipliği yaptığı oraklığımız uzun süredir kapalı olarak faaliyet göstermekteydi. Bu ortaklık, Longines'in Al Shaqab’ın ana alanının isim haklarına ve imza etkinliğimiz CHI AL SHAQAB'ın unvan haklarına sahip olmasıyla daha da üst seviyelere taşınmıştır. Bu kesinlikle CHI AL SHAQAB'ın binicilik dünyasındaki yerini sağlamlaştıracaktır.”

Longines Pazarlama Başkan Yardımcısı Matthieu Baumgartner ise şunları söyledi: “ Katar Vakfı üyesi olan Al Shaqab ile olan ilişkimizi sağlamlaştırmaktan ve daha yakın ortaklıkta bulunmaktan ötürü özellikle gurur duyuyoruz. CHI AL SHAQAB'ın Sunum Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati ve bunun yanı sıra Longines Hathab – Katar Binicilik Turu'nun Ana Ortağı ve Resmi Saati olarak bu yeni ortaklığa girmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu ortaklık, bir buçuk yüz yıl geriye uzanan binicilik dünyasına duyduğumuz tutkuyu sağlamlaştırdı.

Longines tarafından sunulacak olan CHI AL SHAQAB 27-29 Şubat 2020'de Doha'da yapılacaktır.%break%Al Shaqab Hakkında

1992 yılındaki kuruluşundan bu yana, Al Shaqab’ın vizyonu Katar'ın Arap atı mirasına katkıda bulunmak ve binicilik profesyonelleri için önde gelen bir global merkez olmak ve bunları yaparken de toplumun dahil olabileceği bir deneyim sunmaktır. Global liderlik sadece Arap atı soyunu korumak, iyileştirmek ve tanıtmak anlamına gelmez, aynı zamanda da toplumu bu eşsiz geleneksel ve kültürel spora teşvik etmeyi gerektirir. Bugün, Al Shaqab’ın dikkat çeken at nalı şeklinde tasarlanmış etkileyici tesisleri 980.000 metre karelik bir alana yayılmaktadır. 5000 izleyiciyi ağırlayabilecek kapasitedeki hem açık hem de kapalı etkinlik alanlarından oluşan son teknolojiye sahip Ana Bölüm ile en yüksek düzeydeki en büyük uluslararası spor olaylarına ev sahipliği yapma kapasitesi sergileyen Al Shaqab, Katar'ın dünya sahnesinde yükselen itibarının bir parçasını oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için www.alshaqab.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlası!
Longines CSI 5* Basel; Engel Atlama; 2020
2020-01-17
Engel Atlama
Longines CSI 5* Basel

Longines, FEI'nin Resmi Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saatidir. Saat markası aynı zamanda Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası™ - Batı Avrupa Ligi’nin de Unvan Ortağıdır. Yarışmanın Pazar günü yapılan heyecan verici İsviçre ayağında en iyi ikili, ikinciliği kazanan Queeletta ile yarışan Julien Epaillard (Fransa) ve üçüncülüğü kazanan Apart ile yarışan Peiter Devos'u (Belçika) geçerek şampiyon olan Steve Guerdat (İsviçre) ve atı Victorio des Frotards oldu. Yarışmanın galibine zaferini taçlandıran zarif bir Longines saat hediye edildi.

Cuma günü yapılan Longines Grand Prix'sinde de yarışmayı Victorio des Frotards ile yarışan Steve Guerdat (İsviçre) kazanırken, onu sırasıyla Denis Lynch (IRL) ve atı GC Chopin‘s Bushi ile Niels Bruynseels (Belçika) ve atı Illusionata van’t Meulenhof takip etti. Bu vesileyle, üstün başarılara imza atan Clooney 51 adlı atın sahibi İsviçreli Luigi Baleri, 2019 Longines Yılın At Sahibi kupasına layık görüldü. Bu ödül, engel atlama disiplinindeki atların performansına sahiplerinin katkısının önemini vurgulamaktadır.

Bu yılın etkinliğinin Resmi Saati, markayı tanımlayan zarafetle modernliği ustalıkla bir araya getiren Conquest Classic koleksiyonundan zarif bir kadın saatidir. Zarif ve şık olan bu son kreasyonlar hem son derece feminen hem de cesurca çağdaş çizgilere sahiptir. 34 mm çapındaki bu modelin pırlantalı çelik kasasında quartz bir mekanizma yer alır. Güneş ışını desenli gümüş kasası 12 pembe endeksle süslenmiştir.

Longines, Lozan'daki Uluslararası Binicilik Federasyonu (FEI) ile, İsviçreli saat markasını Federasyonun Ana Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati yapan bir anlaşma imzaladı. Bu ortaklığın sonucu olarak Longines, Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası™ Batı Avrupa Ligi, Kuzey Amerika Ligi ve Çin Ligi'nin Unvan Ortağı oldu. Bu anlaşmalar ve ortaklıklar, markanın binicilik sporlarına olan geleneksel adanmışlığını güçlendirmiş ve onu bu alandaki ana oyunculardan biri haline getirmiştir. Longines, kurulduğu günden bu yana binicilik dünyasıyla ilişki halinde olmuştur. Binicilikle ilgili motiflerle süslenmiş Longines saatlerin bilinen en eski modeli, binicilik temalı şık bir cep saati serisine öncülük eden 1869 yılına ait bir modeldir. Binicilik dünyasıyla kurulan bu ilk ilişkiler, Saint-Imier’li saat markasını binicilik müsabakaları için zaman tutuculuğunda ilerlemeye teşvik etmiştir. Marka ilk kronograf mekanizması olan efsanevi 20H’yi 1878’de geliştirir. İsviçreli markanın bir engel atlama etkinliğiyle kurduğu ilk iş birliği ise 1912 yılında gerçekleşir. Longines günümüzde binicilik dünyasına ve farklı binicilik disiplinlerine tutkuyla bağlıdır.

Daha fazlası!
Longines; elegant timepiece; 1940; The Longines Heritage Classic Chronograph 1946
2020-01-06
Diğer
Longines, 1940’lardan zarif bir tasarımını yeniden yorumluyor. The Longines Heritage Classic Chronograph 1946!

Longines, 1940’ların sonunda ürettiği bir saatin tasarımını revize ederek, Heritage segmenti kapsamında yeni bir model satışa sundu: The Longines Heritage Classic Chronograph 1946. Bu tasarımın orijinal versiyonu da dahil olmak üzere, İsviçreli markanın dönemin ileri teknolojisini kullanarak o yıllarda ürettiği modeller, bugün halen vintage saat meraklılarının dikkatini çekmeyi başarıyor ve bir bakıma geçmişin hakkını veriyor.

The Longines Heritage Classic Chronograph 1946’nın 40 mm’lik paslanmaz çelik kasasının içerisinde, markanın isteği doğrultusunda özel olarak geliştirilen otomatik kurmalı bir mekanizma (L895.5) yer alıyor.

Saat, yıllar sonra yeniden üretime alınmasına ilham veren tasarımına uygun olacak şekilde, gümüş kaplı kubbemsi bir opalin kadran ve (biri 30 dakikalık zaman dilimini, diğeri de küçük saniye ölçümünü gösteren) incelikle yerleştirilmiş iki alt kadran barındırıyor. Kadranla gayet uyumlu gözüken, dönemin “dolphin” tarzı tipografisine gönderme yapan italik Arabik rakamlar; saat 12 yönünde kadrana işlenmiş vintage LONGINES karakterleri; ve “leaf” tipindeki mavileştirilmiş çelik ibreler, anti-reflekte safir kristalin altından, modele bütünsel bir zariflik katıyor.

Saat, kusursuz bir finisajdan geçmiş, vintage hissiyatı veren, yumuşak dokulu bir yarı-mat deri kayış ile sunuluyor.

Daha fazlası!
Longines; dazzling; eyewear collection
2020-01-03
Kurumsal
Longinesin yeni gözlük koleksiyonu!

Optik gözlük ve güneş gözlüğü olmak üzere her iki kategoriden, hem kadın hem erkekler düşünülerek tasarlanmış farklı modeller barındıran yeni koleksiyon, Longines’in geleneksel değerlerinden referans alıyor. Markanın, saatleri gibi geniş çeşitliliğe sahip gözlükleri de, İsviçreli manüfaktürün bilgi birikimine yakışır biçimde, bu alanın en iyileriyle çalışılarak üretiliyor. Uluslararası alanda gözlük endüstrisinin öncülerinden biri olan Marcolin S.p.A ile işbirliği yapılarak, cam dahil tüm parçaları en kaliteli malzemelerden üretilen bu gözlükler, logosu kanatlı kum saati olan markanın inandığı temelleri yansıtıyor.

Longines’in yeni kreasyonları, markanın saat tasarımlarını ve tecrübesini yansıtan pek çok estetik ilke içeriyor. Güneş gözlükleri üç segmentte sunuluyor: “Classic” her dönemde şık gözükebilecek çizgide; “Heritage” markanın köklü tarihinden esinleniyor; “Sport” ise inovasyon ve performans hususundaki kesintisiz arayışın özeti. %break%Longines’in Pazarlama bölümündeki Genel Müdür Yardımcısı Matthieu Baumgartner bu yeni girişim adına çok heyecanlı: “Bu yeni ifade alanı bize Longines’in değerlerini yüksek saatçilik dünyasının ötesine taşıyabilme şansı tanıyor. Bu Longines için büyük bir fırsat. Gözlük sektörünün güven veren ünlü firmalarından Marcolin S.p.A ile yaptığımız iş birliği sayesinde, üretimi markamızın kimliğiyle uyumlu olan bir seri geliştirebildik.”

Belirli Longines butiklerinde çok yakında bu gözlükler satışa çıkacak. Koleksiyonunun tamamı ise Marcolin S.p.A’in dağıtım ağındaki her noktada satışta olacak.

Daha fazlası!
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!

Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin.

3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz

%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı

En fazla üç ürün karşılaştırılabilir

Tamam

Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

İptal
Tamam