Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr

Search

Longines World's Best Racehorse & Best Race 2018; Horse Racing; 2019
2019-01-23
At Yarışı
Longines World's Best Racehorse & Best Race 2018

On Wednesday January 23, Longines and its long-time Partner the International Federation of Horseracing Authorities (IFHA), were delighted to host the 2018 Longines World’s Best Racehorse and Longines World’s Best Horse Race Awards ceremony in London (GB). With an equal rating of 130, Winx and Cracksman were together declared the 2018 Longines World’s Best Racehorses.

 

Winx has been in the Top 10 of the Longines World’s Best Racehorse Rankings since 2015 and has been the highest rated filly/mare in the world since 2016. In 2018, she claimed overall top honours during a season that culminated in her becoming the only horse in history to win the Ladbrokes Cox Plate four times.

 

As co-winner, Cracksman impressed as well, with his trademark victory coming in the QIPCO Champion Stakes on British Champions Day at Ascot, where Longines is a Main Partner and the Official Timekeeper. The British runner was campaigned by the same connections as Golden Horn, the 2015 highest rated turf horse in the world. Cracksman’s jockey in 2018 was Frankie Dettori, who was named Longines World’s Best Jockey in 2018 as well as in 2015.

 

Accelerate, with a rating of 128, was honoured as the third-highest rated horse in the world during the ceremony, which was held for the first time at the iconic Landmark hotel in London. Accelerate was the dominant horse in America in 2018, and Longines was proud to time his great victory in the Breeder’s Cup Classic at Churchill Downs.

 

This classification is established by international handicappers according to the performance of the horses in top international races. Last year, American Thoroughbred Arrogate was named the 2017 Longines World’s Best Racehorse following his epic victories  in the Pegasus World Cup in Florida and the Dubai World Cup.

                                         

Today, the representatives of the three winning horses were presented with elegant Longines watches. The connections of Winx and Cracksman also received a replica of the Longines World’s Best Racehorse vase from IFHA representatives.%break%One ceremony, two awards

 

On this occasion, Longines and the IFHA were also delighted to celebrate the Qatar Prix de l’Arc de Triomphe as the 2018 Longines World’s Best Horse Race. Longines is proud to be the Official Partner and Official Timekeeper of this mythic race that takes place at the ParisLongchamp Racecourse, and attracts the best horses, breeders, trainers and owners from all over the world.

 

France Galop President Edouard de Rothschild was in London this Wednesday to accept the award. He was presented with an elegant Longines timepiece, a commemorative plate and a replica trophy representing a proud horse head. The first four finishers of the Qatar Prix de l’Arc de Triomphe in 2018 were Enable, Sea Of Class, Cloth Of Stars, and Waldgeist. The Arc also won the award last year and was the inaugural winner of the Longines World’s Best Horse Race Award in 2015.

 

The Longines World’s Best Horse Race Award recognizes the best-rated race of the highest-rated Group 1 international races as established by a panel of international handicappers. The ratings of the top four finishers in each race serve as basis for the assessment.

 

Longines and the IFHA: a long-term partnership and common values

 

Passionate about horse racing since more than a century, Longines is proud to be the Official Partner and Official Watch of the IFHA, and to lend its name to the Longines World’s Best Racehorse Rankings. The long-term partnership between Longines and the IFHA has seen the establishment of a prestigious set of awards aimed to honour the excellence of horseracing. The Longines World’s Best Racehorse and Horse Race Awards, the Longines and IFHA International Award of Merit and the Longines World’s Best Jockey Award respectively pay tribute to the racehorses, horse races, personalities, and jockeys who excel at the highest level of the sport.

Daha fazlası!
Longines times; Lauberhorn races; Wengen
2019-01-20
Alp Disiplini Kayakçılığı
Longines Wengen’deki Lauberhorn yarışlarında zaman tuttu

Wengen’in efsanevi Lauberhorn yarışı, klasik yarışların en eskisi ve belki de kazanması en zor olanıdır. Longines bu birinci sınıf etkinliğin Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olmaktan ve hafta sonuna yayılan üç mücadelenin birincilerine zarif saatler hediye etmekten gurur duymuştur: Avusturyalı Marco Schwarz (kombine Alp disiplini) ve Vincent Kriechmayr (iniş disiplini) ile Fransız Clément Noël (slalom).
 

Daha fazlası!
The Longines Family; Swiss Alpine skier Marco Odermatt; new member
2019-01-17
Alp Disiplini Kayakçılığı
İsviçreli kayakçı Marco Odermatt Longines Ailesi’ne katıldı

Longines Ailesi, Alp disiplini kayağın yeni yeteneklerinden İsviçreli kayakçı Marco Odermatt’ın katılımıyla daha da büyüdü. Nidwald Kantonu’nda 8 Ekim 1997 günü dünyaya gelen genç sporcu, Davos’ta düzenlenen 2018 FIS Gençler Dünya Kayak Şampiyonası’nda Kombine Alp Disiplini, İniş Disiplini, Süper Büyük Slalom, Büyük Slalom ve takım mücadelesinde toplam beş altın madalya aldı. 2016’da aldığı iki madalyaya (Büyük Slalom’da altın ve Süper Büyük Slalom’da bronz) eklenen bu etkileyici performans, Odermatt’ı tarihin en başarılı ikinci genç kayakçısı yaptı.%break%İlk Dünya Kupası mücadelesine 2016’da katılan ve bu sezonun en önemli 10 yarışından üçünü (Büyük Slalom - Val d’Isère ve Adelboden); Süper Büyük Slalom - Bormio) kazanan genç sporcunun başarıları gelecek vadediyor.

 

FIS’in Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olan Longines’in Alp disiplini kayakla sürdürmekte olduğu ilişki, bu yeni iş birliğiyle daha da güçleniyor. İsviçreli marka, Marco Odermatt’ı prestijli Longines ailesine dahil ederek yarının şampiyonlarına olan desteğini bir kere daha gözler önüne seriyor.

Daha fazlası!
Longines Ambassadors of Elegance; Stefanie Graf; Andre Agassi; Melbourne Boutique
2019-01-16
Kurumsal
Longines Zarafet Elçileri Stefanie Graf ve Andre Agassi Longines’in ilk Melbourne butiğini tanıttı

Longines Melbourne’daki ilk butiğini 16 Ocak 2019 Çarşamba günü mağazalarıyla tanınan Collins Street’te açtı. Geleneksel kurdele kesme törenine İsviçreli markayı yalnız bırakmayan Longines Zarafet Elçileri Stefanie Graf ve Andre Agassi de katıldı. Zarif tasarımıyla dikkat çeken ve Longines’in en özel saatlerinden bazılarını barındıran yeni mağaza 74 metre kareye yayılıyor.

 

Açılışa katılan Longines Genel Müdürü Walter von Känel, “Melbourne’daki ilk butiğimizi açmaktan ve Avustralyalı müşterilerimize saatlerimizi keşfetmek ve Longines evreninin tadını çıkarmak için birinci sınıf bir mekan sunmaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Andre Agassi ise duygularını şöyle ifade etti: “İlki 1995 yılında olmak üzere toplam dokuz Avustralya Açık mücadelesine katıldığım için Melbourne’da kendimi evimde hissediyorum. Eşim ve ben bu güzel mağazanın resmi açılışını yaptığımız ve markanın kendine has zarafetine şahitlik ettiğimiz için kendimizi ayrıcalıklı hissediyoruz.”

 

Açılışta Stefanie Graf ve Andre Agassi ayrıca Conquest V.H.P. Stefanie Graf & Andre Agassi Foundations saatleri cömert alıcılarına takdim etti. Saatler, bu iki tenis efsanesiyle kurulan iş birliğinin 10. yılı şerefine yaratılmıştı. 10 adet üretilen bu özel modellerin geçen yıl düzenlenen bir açık arttırmayla satılışından elde edilen tüm gelir, bu Zarafet Elçileri tarafından kurulmuş olan Children for Tomorrow ve The Andre Agassi Foundation for Education adlı hayır kurumlarına bağışlandı.

Daha fazlası!
Longines FEI Jumping World Cup Western European League - Longines CSI 5* Basel; Jumping; 2019
2019-01-13
Engel Atlama
Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası Batı Avrupa Ligi - Longines CSI 5* Basel

FEI’in Resmi Ortağı, Resmi Kronometresi ve Resmi Saati olan Longines, aynı zamanda Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası™ - Batı Avrupa Ligi’nin de Unvan Ortağı’dır. Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası™ Batı Avrupa Ligi’nin Pazar günü gerçekleşen İsviçre ayağını Martin Fuchs (İsviçre) ve atı Clooney kazanırken ikinciliği Marc Houtzager (Hollanda) ve Sterrehof's Calimero, üçüncülüğü de Pieter Devos (Belçika) ve Apart aldı. Yarışmanın galibine zaferini taçlandıran zarif bir Longines saat hediye edildi.

 

Cuma günü gerçekleşen Longines Grand Prix’sini ise, mücadeleye Delux van T & L ile katılan Niels Bruynseels (Belçika) kazandı. İkinciliğe Marc Houtzager (Hollanda) ve Sterrehof's Calimero, üçüncülüğe de Philippe Rozier (Fransa) ve Cristallo A Lm yerleşti.

 

Logines CSI Basel ayrıca Longines’e etkinliğin Resmi Saati olan Record koleksiyonuna ait sedef kadranlı ve pırlantalı zarif modelini tanıtmak için de harika bir fırsat sundu. Record serisi, klasik zarafet ile mükemmelliği bir araya getirerek markanın simgesi olmayı amaçlıyor. Bu serinin tüm kalibreleri benzersiz özellikler sunan monokristalin silikon denge yayına sahip olduğu gibi, İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü (COSC) tarafından “kronometre” olarak tasdik edilmiştir.

 

Marka ve Longines CSI Basel ortaklığı, markanın binicilik sporlarına olan geleneksel bağlılığını vurgularken bu alandaki büyük aktörlerden biri olduğunu da kanıtlamıştır. Longines, kurulduğu günden bu yana binicilik dünyasıyla ilişki halinde olmuştur. Binicilikle ilgili motiflerle süslenmiş Longines saatlerin bilinen en eski modeli, binicilik temalı şık bir cep saati serisine öncülük eden 1869 yılına ait bir modeldir. Binicilik dünyasıyla kurulan bu ilk ilişkiler, Saint-Imier’li saat markasını binicilik müsabakaları için zaman tutuculuğunda ilerlemeye teşvik etmiştir. Marka ilk kronograf mekanizması olan efsanevi 20H’yi 1878’de geliştirir. İsviçreli markanın bir engel atlama etkinliğiyle kurduğu ilk iş birliği ise 1912 yılında gerçekleşir. Longines günümüzde binicilik dünyasına ve farklı binicilik disiplinlerine tutkuyla bağlıdır.

Daha fazlası!
Mélanie; Loïc Meillard; Longines Family
2019-01-11
Alp Disiplini Kayakçılığı
İsviçreli Mélanie ve Loïc Meillard kardeşler resmi olarak Longines Ailesi’ne katıldı

İsviçreli saat markası Longines, aynı ülkeden kayakçı Mélanie ve Loïc Meillard kardeşleri resmi olarak ailesine kabul etmekten gurur duymaktadır. Sporcu kardeşlerin büyük başarıları arasında, 2017/2018 Dünya Kupası sezonunda en iyi kadın kayakçı (21 yaş altı) ve en iyi erkek kayakçı (23 yaş altı) olarak aldıkları Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü de vardır.
 

2018’in şubat ayından bu yana pistlerden uzak kalmasına neden olan bir diz sakatlığına rağmen olağanüstü bir 2017/2018 sezonu geçiren Mélanie Meillard, Oslo (Norveç) Şehir Festivali’nde üçüncülük aldı ve Dünya Kupası ayaklarında toplamda on defa ilk 10’a girdi. Üç defa Gençler Dünya Şampiyonu olan Loïc Meillard da, geçtiğimiz sezonda katıldığı yedi Dünya Kupası yarışının hepsinde ilk 10’daki yerini aldı. Bu sezonki en iyi sonuçlarını ise hem slalom hem de büyük slalom için podyuma çıktığı Saalbach-Hinterglemm Dünya Kupası ayağında elde etti.
 

FIS Resmi Ortağı ve Zaman Tutucusu olan Longines’in Alp disiplini kayakla kurduğu uzun soluklu ilişki, bu yeni iş birliğiyle daha da güçleniyor. Marka, Mélanie ve Loïc Meillard’ı prestijli Longines Ailesi’ne dahil ederek, yarının şampiyonlarına verdiği desteğin de altını çiziyor.%break%Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü Hakkında
 

İlk defa 2012/2013 Alp disiplini kayak sezonunda verilen Longines Yükselen Kayak Yıldızları Ödülü, FIS Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası yarışlarında en iyi sonucu alan genç kadın (21 yaş altı) ve erkek (23 yaş altı) sporculara verilir. Kazananlara bir Longines saat, bir kupa ve bir çek takdim edilir.

Daha fazlası!
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!
Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin. 3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz
%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı
En fazla üç ürün karşılaştırılabilir
Tamam
Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz? Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?
İptal
Tamam