Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr pt

Search

Longines; Unvan Ortağı; Longines PfingstTurnier Wiesbaden
2019-04-23
Engel Atlama
Longines becomes the Title Partner of the Longines PfingstTurnier Wiesbaden

Kurulduğu yıllardan bu yana binicilik dünyasına tutkuyla bağlı olan İsviçreli saat markası Longines, binicilik sporlarıyla olan ilişkilerini Longines PfingstTurnier Wiesbaden'in Unvan Ortağı, Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati olarak güçlendirmekten mutluluk duymaktadır. WRFC tarafından 90 yıl önce yaratılan ve engel atlama, at terbiyesi, üç günlük yarışma ve atlı jimnastik disiplinlerini bir araya getiren bu uluslararası müsabaka 7-10 Haziran 2019 tarihlerinde Biebrich Schlosspark'ta gerçekleşecek. Etkinlik, Longines'in adını vermekten gurur duyduğu Longines Großer Preis der Landeshauptstadt Wiesbaden Grand Prix'si ile kapanacak.

 

“WRFC ve Longines'in sürekliliği fırsatlarla harmanlayan bu yeni ortaklığından mutluluk duyuyoruz“ diyen WRFC Başkanı Kristina Dyckerhoff, sözlerine şöyle devam etti:“ Atlar ben ve iş arkadaşlarım için olduğu kadar Longines için de mutlak bir odak noktası. Bu karşılaşmanın geleneğinden aldığı önemli güç, binicilik sporlarına olan sevgimiz ve Biebrich Schlosspark'ın eşsiz ortamıyla bir araya gelerek her yıl benzersiz bir etkinlik yaratıyor. Longines ile ortak olarak gerçekleştireceğimiz bir sonraki etkinliği iple çekiyoruz.”Longines Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Matthieu Baumgartner ise duygularını şöyle ifade etti: " Longines'in Wiesbadener Reit- und Fahr-Club ile kurduğu iş birliğinden ve Longines PfingstTurnier Wiesbaden'in Unvan Ortağı olmasından büyük gurur duyuyoruz. Önemli bir tarihe sahip olan bu etkinlik, hem binicilik sporlarının hem de Longines'in çok önemsediği gelenek, zarafet ve performans değerleriyle bağdaşmaktadır.  Markamız bir buçuk yüzyılı aşkın süredir binicilik sporlarıyla ilişki içindedir. Etkinlik kapsamında gerçekleşecek tüm karşılaşmalarda zaman tutma uzmanlığımızı ve teknik becerimizi sunacağımız için çok heyecanlıyız.”

Longines vakur bir at başı oyulmuş bir cep saati ürettiği 1869’dan bu yana binicilik dünyasının içindedir. 1912 yılına gelindiğinde ise, İsviçreli saat markası Portekiz’deki uluslararası bir engel atlama yarışması ile ilk ortaklığını kurmuştur. Longines günümüzde binicilik sporlarının engel atlama, at terbiyesi, atlı araba, atlı dayanıklılık, üç günlük yarışma ve at yarışı disiplinleri ile ilişki içindedir.
Daha fazlası!
Longines Global Şampiyonlar Turu - Miami; Engel Atlama; 2019
2019-04-20
Engel Atlama
Longines Global Champions Tour of Miami 2019

Longines Global Şampiyonlar Turu'nun üçüncü ayağı bu hafta sonu dünyanın en iyi jokeyleri ve atlarını South Beach’te topladı. Turun Unvan Ortağı ve Resmi Zaman Tutucusu olan Longines, hafta sonunun en önemli mücadelesi olan Longines Global Şampiyonlar Turu Miami Beach Grand Prix’sini kazanan Belçikalı Pieter Devos ve jokeyliğini yaptığı Claire Z’nin galibiyetine kronometresiyle tanıklık etmenin gururunu yaşadı. Don VHP Z N.O.P. ile yarışan Hollandalı Harrie Smolders’in ikinci olduğu yarışmada üçüncülük de H&M Indiana ile yarışan İsveçli Malin Baryard-Johnsson'un oldu. Longines ABD Marka Müdürü Pascal Savoy, bu muhteşem performansını kutlamak için Pieter Devos'a zarif bir Longines saat takdim etti.

Cumartesi gününün önce çıkan mesajı, Longines’in “Zarafet bir Tavırdır” sloganı ile bütünleşen, kalpten gelen zarafet oldu. Longines Global Şampiyonlar Turu Miami Beach Grand Prix’si esnasında Longines, maddi sıkıntı yaşayan çocuklar için bağış toplayan yardım derneği JustWorld International’a, atlanan her Longines engeli için 200 porsiyon yemeğin bağışlandığı “Longines Clear The Jump” programı ile destek verdi. Etkinlik kapsamında Longines JustWorld International’a toplamda 5000 porsiyon yemek bağışladı.

Longines, hafta sonunda etkinliğin Resmi Saati olan HydroConquest koleksiyonuna ait bir modeli tanıtmanın da gururunu yaşadı. Su sporlarının büyüleyici dünyasından ilham alan ve teknik mükemmellik ile geleneksel zarafeti bir araya getiren HydroConquest koleksiyonu, okyanus kıyısında gerçekleşen bu prestijli binicilik etkinliği ile mükemmel bir uyum yakaladı.

Daha fazlası!
Longines; yeni tümüyle seramik; Longines'in HydroConquest serisi; Meksiko
2019-04-12
Kurumsal
Longines launches the new all-ceramic version broadening Longines’ HydroConquest in Mexico City

Longines 12 Nisan Cuma günü Meksiko'nun Polanco semtindeki Palacio de Hierro butiğinde düzenlenen özel bir etkinlikle Longines HydroConquest koleksiyonuna yeni eklenen, tümüyle seramikten yapılmış modelin lansmanını gerçekleştirdi. Longines Genel Müdür Yardımcısı Charles Villoz tamamen siyah seramikten üretilen bu yeni saatin dünya prömiyerinde hazır bulundu ve modeli seçkin misafir ve basın mensuplarına tanıttı.

Bu saatin dinamik profili, yakın zamanda renkli seramikten diskleriyle göz dolduran çerçevelere sahip modellerle geliştirilen seriyi tamamlamaktadır. Markanın geleneksel zarafetinin üstün bir teknolojiyle buluştuğu HydroConquest koleksiyonu, su sporları dünyasından ilham almıştır.

Longines kısa süre önce renkli seramikten disklerle güzelleştirilen çerçevelerle donatılmış şık modellerle HydroConquest serisine yeni bir soluk vermişti. Marka bugün tümüyle siyah seramikten yapılmış yeni modeliyle bu özel malzemenin kullanımında yeni bir sayfa açmıştır. Saat kadranındaki ZrO2 ibaresi, malzemenin kimyasal bileşimini ifade etmektedir. Bu son derece teknik ve çizilmeye karşı dayanıklı malzeme, yeni HydroConquest saatin sportif stiliyle mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Modelin cüretkar karakteri mat bir kadran, cilalı bir kasa, satensi dokulu yuvarlak bir çerçeve ve hem satensi hem mat bir yapıya sahip bir kasa arkası gibi aykırı rötuşlarla daha da vurgulanmıştır.

Longines'in yarattığı sportif saatlerin ikonlaşmış bir temsili olan HydroConquest koleksiyonu, açık denizlere doğru ilerlerken İsviçreli saat markasının zarafetinden ödün vermek istemeyenlerin beklentilerini karşılamaktadır. Dalgıç saatlerinin geleneksel stilini muhafaza eden yeni HydroConquest, bu sporun kendine özgü gereksinimlerinden ilham almıştır. 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, tek yöne döndürülebilen çerçevesi, vidalı kurma kolu ve çift emniyetli katlanabilir tokası, saatin stilini daha da vurgulamaktadır.

Daha fazlası!
Longines Global Şampiyonlar Turu Meksiko ayağı; Engel Atlama; 2019
2019-04-12
Engel Atlama
Longines Global Champions Tour of Mexico 2019

Longines'in Unvan Ortağı ve Resmi Zaman Tutucusu olduğu Longines Global Şampiyonlar Turu'nun Meksiko'da düzenlenen ikinci ayağı, geçtiğimiz Pazar günü Belçikalı binici Jerome Guery ve atı Quel Homme de Hus'un aldığı baş döndürücü zaferle tamamlandı. Longines Genel Müdür Yardımcısı Charles Villoz, bu önemli başarısını tebrik etmek için Jerome Guery'e zarif bir Longines saat takdim etti.

Heyecan dolu mücadelelerle geçen hafta sonu, aynı zamanda Longines'e etkinliğin Resmi Saati olan ve markanın ayırt edici özelliklerinden teknik mükemmellik ve geleneksel mükemmelliği bir araya getiren HydroConquest koleksiyonuna ait modeli tanıtma fırsatı da verdi. Bu modelin renkli seramik bir diskle güzelleştirilen çerçevesi saate ışıltı ve modern bir stil katmaktadır.

Longines 12 Nisan Cuma günü Meksiko’nun Polanco semtindeki Palacio de Hierro butiğinde düzenlenen özel bir etkinlikle Longines HydroConquest koleksiyonuna yeni eklenen, tümüyle seramikten yapılmış bir modelin lansmanını gerçekleştirdi. Longines Genel Müdür Yardımcısı Charles Villoz, tamamen siyah seramikten üretilen bu yeni saatin dünya prömiyerinde hazır bulundu ve modeli seçkin misafir ve basın mensuplarına tanıttı. Saat kadranındaki ZrO2 ibaresi, malzemenin kimyasal bileşimini ifade etmektedir. Bu son derece teknik ve çizilmeye karşı dayanıklı malzeme, yeni HydroConquest saatin sportif stiliyle mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Modelin cüretkar karakteri mat bir kadran, cilalı bir kasa, satensi dokulu yuvarlak bir çerçeve ve hem satensi hem mat bir yapıya sahip bir kasa arkası gibi aykırı rötuşlarla daha da vurgulanmıştır.

Daha fazlası!
IFHA ve Longines Liyakat Ödülü; Ödül; 2019
2019-04-11
At Yarışı
IFHA & Longines Award of Merit 2019

Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu’nun (IFHA) Resmi Ortağı ve Resmi Saati olan İsviçreli saat markası Longines, 2019 Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü’nü John Messara'ya takdim etmenin gururunu yaşadı. Messara bu ödülü alan ilk Avustralyalı oldu.

“Longines ve IFHA Liyakat Ödülü’ne layık görüldüğüm için çok mutluyum. Ülke dışından bir ödül almak benim için çok anlamlı, zira geçtiğimiz kırk yıldaki çalışmalarımın büyük kısmında Avustralya'da at yarışı ve at yetiştiriciliğini geliştirmeye ve başarılarımızı dünyaya duyurmaya odaklandım, ”diyen Messara sözlerine şöyle devam etti: “ Öncelikle eşim Kris'e ve dört çocuğumuza koşulsuz destekleri için teşekkür ederim. Ayrıca Arrowfield'da şimdi ve geçmişte beraber çalıştığımız tüm ekip arkadaşlarıma, Racing New South Wales ve Racing Australia'nın yönetim kurullarına ve iki harika Spor Bakanı'na, Sayın George Souris ve Sayın Troy Grant'e de teşekkürü bir borç bilirim.

“Geçtiğimiz 30 yılda hem kariyerimi hem de Avustralya’nın safkan at yetiştiriciliği endüstrisini şekillendiren benzersiz bir şampiyon aygır soyuna sahip olmak gibi bir şansım oldu. Danehill, Redoute’s Choice ve Snitzel – hepinize teşekkürler.”

Önceki yıllarda Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kazanan isimler arasında İrlanda'daki Coolmore ve Ballydoyle yarış atı çiftliklerinin arkasındaki isimler olan Magnier Ailesi ve antrenör Aidan O’Brien, efsanevi Japon jokey Yutaka Take, hem Fransa'da hem de uluslararası at yarışı dünyasında uzun süredir lider konumunda bulunan ünlü Romanet ailesi, İrlandalı'nın önde gelen antrenör, at sahibi ve yetiştiricilerinden Jim Bolger, şampiyon antrenör ve başarılı Haras du Quesnay harasının yöneticisi Alec Head, Amerika'nın tarihi Claiborne Çiftliği'nden Seth Hancock ve Güney Amerika'da safkan at yetiştiriciliğini desteklemekle ilgilenen OSAF'ın yakın zamanda vefat eden yöneticisi Marcel Zarour Atanacio gibi isimler vardır.

Uluslararası Liyakat Ödülü, Longines ve IFHA tarafından at yarışı dünyasına önemli katkılarda bulunan, kamuya mal olmuş kişileri onurlandırmak için 2013 yılında yaratılmıştır. IFHA’nın Resmi Ortağı ve Resmi Saati olan Longines, ayrıca bu disiplinde IFHA ile iş birliği içinde üstün başarıları ödüllendiren birçok başka ödül de vermektedir. Ödüller, yıl boyunca at yarışı dünyasının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen seremonilerle dağıtılmaktadır.

“Bu gece Sayın John Messara’nın, markamız için çok değerli bir spor olan safkan at yarışlarına olan adanmışlığını kutlamak bizim için büyük bir onur ve mutluluk kaynağıdır,” diyen Longines Genel Müdürü Walter von Känel ise sözlerine şöyle devam etti: “ Binicilik dünyasıyla geçmişi yüz elli yıl öncesine dayanan ilişkilerimiz her zaman gelişmeye devam etmiştir. Bugün at yarışı için olduğu gibi engel atlama, üç günlük yarış, atlı dayanıklılık, at terbiyesi ve arabalı yarış disiplinlerinde de uluslararası kurumların ve etkinliklerin ana ortağıyız. Binicilik sporlarına olan bağlılığımız bunun da ötesinde, paylaştığımız ortak değerlere dayanmaktadır: Gelenek, Zarafet ve Performans. Resmi Ortağı ve Resmi Saati olmaktan onur duyduğumuz IFHA ile kurduğumuz uzun ömürlü ortaklık, bu bağlılığımızın somut bir örneğidir.”

Messara’nın başarılı kariyerini kutlamak için Avustralya'da düzenlenen törene hem Longines hem de Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu temsilcileri katıldı.

IFHA başkanı Louis Romanet hislerini şöyle ifade etti: “John Messara'ya çok büyük bir saygı duyuyorum ve yedinci Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü için Sidney'de bulunmak benim için büyük bir gurur kaynağı. İlk altı ödülü alan isimler, 21. yüzyılda at yetiştiriciliği ve at yarışının dinamik bir küresel doğası olduğunu kanıtlıyor. Messara, prestijli 2019 Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kesinlikle hak ediyor.”%break%Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kazanan John Messara hakkında

Messara Avustralya at yarışı dünyasında otuz yılı aşkın süredir çok önemli bir isim olmuştur ve New South Wales'teki Arrowfield Stud'un sahibi ve yöneticisidir. Bu son derece başarılı ve saygın çiftlik 1985 yılında kurulmuş ve büyük bir soy yaratan şampiyon aygır Danehill'i keşfederek satın aldıktan sonra Avustralya'daki kariyerini başlatmıştır. Çiftlik, şu anda Danehill'in şampiyon aygır torunu Snitzel'e ev sahipliği yapmaktadır.

Messara'nın sahip olduğu çok sayıda unvandan bazıları Racing New South Wales başkanlığı (Aralık 2011-Aralık 2016), Racing Australia kurucu başkanlığı (Ocak 2014-Aralık 2016), Asian Racing Federation başkan yardımcılığı (2014-2016), Thoroughbred Breeders Australia başkanlığı (2007-2008) ve Aushorse kurucu başkanlığıdır.

Messara'nın daha önce kazandığı ödüller arasında Australian Turf Club Ömür Boyu Üyelik Ödülü (2016), Thoroughbred Breeders NSW Olağanüstü Başarı Ödülü (2011) ve 2008 yılında Avustralya hükümetince verilen şövalyelik unvanı vardır.

1947 yılında doğan Messara eğitimini New South Wales Üniversitesi'nde tamamladı. 1968 yılında diplomasını aldıktan sonra Edwin V Nixon & Partners (Arthur Young & Co) muhasebecilik firmalarında çalışmaya başladı. Ardından Sidney Borsası'nda komisyonculuk yapan Ralph King & Yuill firmasına katıldı ve İsviçre'nin Cenevre şehrindeki Avrupa ofislerinin kuruculuğunu üstlendi. Avustralya'ya geri döndükten sonra 1973 yılında Sidney Borsası'na komisyoncu olarak kabul edildi. 

Messara aynı yıl eşi Kristine ile evlendi. Çiftin dört çocukları oldu: Dr. Louise Messara, Arrowfield Stud'da Grup 1 antrenörlüğü ve menajerlik görevlerini üstlenen Paul Messara, Arrowfield Group yöneticilerinden Michael Messara ve medyada sunuculuk ve yapımcılık yapan Susanne Gray.

 

 

Longines Hakkında

Longines 1832 yılında İsviçre’nin Saint-Imier kasabasında kuruldu. Saat yapımındaki uzmanlığı geleneğe, zarafete ve performansa olan derin bir adanmışlığı yansıtmaktadır. Longines tüm dünyada çeşitli spor karşılaşmalarının zaman tutuculuğu görevinde kazandığı zengin deneyim ve çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile oluşturduğu ortaklıklarla, zaman içinde spor dünyasıyla sağlam ve kalıcı ilişkiler kurmuştur. Saatlerinin zarafeti ile ünlü Longines, saat üretiminde dünya lideri olan Swatch Group Ltd.'nin bir parçasıdır. Kanatlı kum saati logosuyla tanınan marka, günümüzde 150’yi aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu Hakkında
Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu (IFHA), safkan at yarışçılığının en önde gelen uluslararası kuruluşudur. Tüm dünyada safkan at yarışları düzenleyen ulusal at yarışı otoritelerinden 60 adet üyesi bulunmaktadır.

IFHA’nın başlıca etkinlik alanları şunlardır:

  • Uluslararası Yarışçılık, Yetiştiricilik ve Müşterek Bahisler Anlaşması’nı (IABRW) hazırlamak ve düzenlemek
  • Atların ve binicilerin sağlık ve güvenlikleriyle ilgili politikalar geliştirmek
  • Uluslararası Yarış Planlama ve Derecelendirme (“black type”)
  • Dünya Sıralamaları
  • At yarışlarında yasaklı maddeler ve uygulamalar ile mücadele etmek
  • Yarış günü kurallarının harmonizasyonu
  • IFHA Referans Laboratuvarları'nın sertifikalandırılması
  • Yarış endüstrisinin ticari gelişimini dünya çapında desteklemek

IFHA, Fédération Equestre Internationale (FEI) ile birlikte Uluslararası Binicilik Sporları Konfederasyonu kurucu üyesidir ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’ne (OIE) bağlıdır.

Daha fazlası!
new; all-ceramic version;Longines HydroConquest collection
2019-04-10
Kurumsal
Longines HydroConquest koleksiyonu, tamamıyla seramikten oluşan yeni bir modelle genişliyor.

Longines kısa bir süre önce renkli seramik parçalarla süslediği çerçevelerle şık modeller yaratarak HydroConquest serisine yeni bir görkem kazandırmıştı. Bugün Longines, tamamıyla siyah seramikten üretilen modeliyle bu özel malzemenin kullanımını daha da ileriye taşıyor. Saatin kadranı, yapımında kullanılan zirkonyum dioksit (ZrO2) kimyasal bileşiğini gururla sergiliyor. Çizilmeye karşı dayanıklı bu son derece teknik malzeme, yeni HydroConquest saatin sportif görünümüne mükemmel uyum sağlıyor. Mat bir kadran, parlatılmış bir kasa, pürüzsüz yuvarlak bir bezel ve parlaklık ile matlığı bir araya getiren arka kapak gibi tüm bileşenlerine eklenen dokunuşlarla saatin iddialı duruşu daha da artıyor.

 

Longines'in yarattığı spor saatlerin ikonik bir simgesi olan HydroConquest koleksiyonu, bir yandan açık denizlerin cazibesine kapılanların beklentilerini karşılarken diğer yandan İsviçreli saat üreticisinin zarafetinden ödün vermiyor. HydroConquest saatler, dalış saatlerinin geleneksel tarzını korurken sporun özel gereksinimlerinden de esinleniyor. 300 metre derinliğe kadar su geçirmezliği, tek yönde dönen bezeli, vidalı kurma kolu ve çift kilitli tokası, bu saat tarzını vurgulayan özelliklerdendir.%break%Bu üç ibreli ve takvimli saat, 43 mm'lik kasasında yalnızca Longines için geliştirilmiş otomatik kurmalı bir mekanizma (L888.3) içeriyor. Super-LumiNova® kaplı indekslerinin ve ibrelerinin ışıltılı beyazı kadranının koyu siyah rengiyle nefis bir kontrast oluşturuyor. HydroConquest koleksiyonuna yeni eklenen saati, üst düzey konfor için hassas boyut ayarlama özelliği sunan siyah kauçuk bir kayış tamamlıyor.

 

Tamamıyla seramikten üretilen bu saat, güçlü kimliği ve seçkin çizgileriyle performans ile zarafeti birleştirmek isteyen su sporları severlerin bileklerinde asıl yerini bulacak.

Daha fazlası!
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!

Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin.

3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz

%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı

En fazla üç ürün karşılaştırılabilir

Tamam

Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

İptal
Tamam