Go to Main Navigation Go to Content Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ru ja zh-Hans zh-Hant ko pl th tr pt

Search

Longines Prix Allez France ve Prix Ganay; At Yarışı; 2019
2019-04-28
At Yarışı
Longines Prix Allez France ve Prix Ganay

ParisLongchamp Hipodromu'nun Resmi Ortağı olan İsviçreli saat markası Longines, Prix Ganay koşusunda Pierre-Charles Boudot'un jokeyliğini yaptığı Waldgeist'in muhteşem performansına kronometresiyle tanıklık etmekten gurur duydu. Longines aynı zamanda ismini verdiği Prix Allez France Longines koşusunu sunmanın mutluluğunu da yaşadı. Yarışın galibi, Mickaël Barzalona'nın jokeyliğini yaptığı Morgan le Faye oldu. Tosen Gift ve Fabrice Veron ikinci olurken, üçüncü sıraya da Shahnaza ve Christophe Soumillon yerleşti. Morgan La Faye’nin sahibi, antrenörü ve jokeyine hediye edilen zarif Longines saatleri, Longines Fransa Marka Müdürü Frédéric Bondoux takdim etti.

Daha fazlası!
IFHA ve Longines Liyakat Ödülü; Ödül; 2019
2019-04-11
At Yarışı
IFHA & Longines Award of Merit 2019

Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu’nun (IFHA) Resmi Ortağı ve Resmi Saati olan İsviçreli saat markası Longines, 2019 Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü’nü John Messara'ya takdim etmenin gururunu yaşadı. Messara bu ödülü alan ilk Avustralyalı oldu.

“Longines ve IFHA Liyakat Ödülü’ne layık görüldüğüm için çok mutluyum. Ülke dışından bir ödül almak benim için çok anlamlı, zira geçtiğimiz kırk yıldaki çalışmalarımın büyük kısmında Avustralya'da at yarışı ve at yetiştiriciliğini geliştirmeye ve başarılarımızı dünyaya duyurmaya odaklandım, ”diyen Messara sözlerine şöyle devam etti: “ Öncelikle eşim Kris'e ve dört çocuğumuza koşulsuz destekleri için teşekkür ederim. Ayrıca Arrowfield'da şimdi ve geçmişte beraber çalıştığımız tüm ekip arkadaşlarıma, Racing New South Wales ve Racing Australia'nın yönetim kurullarına ve iki harika Spor Bakanı'na, Sayın George Souris ve Sayın Troy Grant'e de teşekkürü bir borç bilirim.

“Geçtiğimiz 30 yılda hem kariyerimi hem de Avustralya’nın safkan at yetiştiriciliği endüstrisini şekillendiren benzersiz bir şampiyon aygır soyuna sahip olmak gibi bir şansım oldu. Danehill, Redoute’s Choice ve Snitzel – hepinize teşekkürler.”

Önceki yıllarda Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kazanan isimler arasında İrlanda'daki Coolmore ve Ballydoyle yarış atı çiftliklerinin arkasındaki isimler olan Magnier Ailesi ve antrenör Aidan O’Brien, efsanevi Japon jokey Yutaka Take, hem Fransa'da hem de uluslararası at yarışı dünyasında uzun süredir lider konumunda bulunan ünlü Romanet ailesi, İrlandalı'nın önde gelen antrenör, at sahibi ve yetiştiricilerinden Jim Bolger, şampiyon antrenör ve başarılı Haras du Quesnay harasının yöneticisi Alec Head, Amerika'nın tarihi Claiborne Çiftliği'nden Seth Hancock ve Güney Amerika'da safkan at yetiştiriciliğini desteklemekle ilgilenen OSAF'ın yakın zamanda vefat eden yöneticisi Marcel Zarour Atanacio gibi isimler vardır.

Uluslararası Liyakat Ödülü, Longines ve IFHA tarafından at yarışı dünyasına önemli katkılarda bulunan, kamuya mal olmuş kişileri onurlandırmak için 2013 yılında yaratılmıştır. IFHA’nın Resmi Ortağı ve Resmi Saati olan Longines, ayrıca bu disiplinde IFHA ile iş birliği içinde üstün başarıları ödüllendiren birçok başka ödül de vermektedir. Ödüller, yıl boyunca at yarışı dünyasının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen seremonilerle dağıtılmaktadır.

“Bu gece Sayın John Messara’nın, markamız için çok değerli bir spor olan safkan at yarışlarına olan adanmışlığını kutlamak bizim için büyük bir onur ve mutluluk kaynağıdır,” diyen Longines Genel Müdürü Walter von Känel ise sözlerine şöyle devam etti: “ Binicilik dünyasıyla geçmişi yüz elli yıl öncesine dayanan ilişkilerimiz her zaman gelişmeye devam etmiştir. Bugün at yarışı için olduğu gibi engel atlama, üç günlük yarış, atlı dayanıklılık, at terbiyesi ve arabalı yarış disiplinlerinde de uluslararası kurumların ve etkinliklerin ana ortağıyız. Binicilik sporlarına olan bağlılığımız bunun da ötesinde, paylaştığımız ortak değerlere dayanmaktadır: Gelenek, Zarafet ve Performans. Resmi Ortağı ve Resmi Saati olmaktan onur duyduğumuz IFHA ile kurduğumuz uzun ömürlü ortaklık, bu bağlılığımızın somut bir örneğidir.”

Messara’nın başarılı kariyerini kutlamak için Avustralya'da düzenlenen törene hem Longines hem de Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu temsilcileri katıldı.

IFHA başkanı Louis Romanet hislerini şöyle ifade etti: “John Messara'ya çok büyük bir saygı duyuyorum ve yedinci Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü için Sidney'de bulunmak benim için büyük bir gurur kaynağı. İlk altı ödülü alan isimler, 21. yüzyılda at yetiştiriciliği ve at yarışının dinamik bir küresel doğası olduğunu kanıtlıyor. Messara, prestijli 2019 Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kesinlikle hak ediyor.”%break%Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü'nü kazanan John Messara hakkında

Messara Avustralya at yarışı dünyasında otuz yılı aşkın süredir çok önemli bir isim olmuştur ve New South Wales'teki Arrowfield Stud'un sahibi ve yöneticisidir. Bu son derece başarılı ve saygın çiftlik 1985 yılında kurulmuş ve büyük bir soy yaratan şampiyon aygır Danehill'i keşfederek satın aldıktan sonra Avustralya'daki kariyerini başlatmıştır. Çiftlik, şu anda Danehill'in şampiyon aygır torunu Snitzel'e ev sahipliği yapmaktadır.

Messara'nın sahip olduğu çok sayıda unvandan bazıları Racing New South Wales başkanlığı (Aralık 2011-Aralık 2016), Racing Australia kurucu başkanlığı (Ocak 2014-Aralık 2016), Asian Racing Federation başkan yardımcılığı (2014-2016), Thoroughbred Breeders Australia başkanlığı (2007-2008) ve Aushorse kurucu başkanlığıdır.

Messara'nın daha önce kazandığı ödüller arasında Australian Turf Club Ömür Boyu Üyelik Ödülü (2016), Thoroughbred Breeders NSW Olağanüstü Başarı Ödülü (2011) ve 2008 yılında Avustralya hükümetince verilen şövalyelik unvanı vardır.

1947 yılında doğan Messara eğitimini New South Wales Üniversitesi'nde tamamladı. 1968 yılında diplomasını aldıktan sonra Edwin V Nixon & Partners (Arthur Young & Co) muhasebecilik firmalarında çalışmaya başladı. Ardından Sidney Borsası'nda komisyonculuk yapan Ralph King & Yuill firmasına katıldı ve İsviçre'nin Cenevre şehrindeki Avrupa ofislerinin kuruculuğunu üstlendi. Avustralya'ya geri döndükten sonra 1973 yılında Sidney Borsası'na komisyoncu olarak kabul edildi. 

Messara aynı yıl eşi Kristine ile evlendi. Çiftin dört çocukları oldu: Dr. Louise Messara, Arrowfield Stud'da Grup 1 antrenörlüğü ve menajerlik görevlerini üstlenen Paul Messara, Arrowfield Group yöneticilerinden Michael Messara ve medyada sunuculuk ve yapımcılık yapan Susanne Gray.

 

 

Longines Hakkında

Longines 1832 yılında İsviçre’nin Saint-Imier kasabasında kuruldu. Saat yapımındaki uzmanlığı geleneğe, zarafete ve performansa olan derin bir adanmışlığı yansıtmaktadır. Longines tüm dünyada çeşitli spor karşılaşmalarının zaman tutuculuğu görevinde kazandığı zengin deneyim ve çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile oluşturduğu ortaklıklarla, zaman içinde spor dünyasıyla sağlam ve kalıcı ilişkiler kurmuştur. Saatlerinin zarafeti ile ünlü Longines, saat üretiminde dünya lideri olan Swatch Group Ltd.'nin bir parçasıdır. Kanatlı kum saati logosuyla tanınan marka, günümüzde 150’yi aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu Hakkında
Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu (IFHA), safkan at yarışçılığının en önde gelen uluslararası kuruluşudur. Tüm dünyada safkan at yarışları düzenleyen ulusal at yarışı otoritelerinden 60 adet üyesi bulunmaktadır.

IFHA’nın başlıca etkinlik alanları şunlardır:

  • Uluslararası Yarışçılık, Yetiştiricilik ve Müşterek Bahisler Anlaşması’nı (IABRW) hazırlamak ve düzenlemek
  • Atların ve binicilerin sağlık ve güvenlikleriyle ilgili politikalar geliştirmek
  • Uluslararası Yarış Planlama ve Derecelendirme (“black type”)
  • Dünya Sıralamaları
  • At yarışlarında yasaklı maddeler ve uygulamalar ile mücadele etmek
  • Yarış günü kurallarının harmonizasyonu
  • IFHA Referans Laboratuvarları'nın sertifikalandırılması
  • Yarış endüstrisinin ticari gelişimini dünya çapında desteklemek

IFHA, Fédération Equestre Internationale (FEI) ile birlikte Uluslararası Binicilik Sporları Konfederasyonu kurucu üyesidir ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’ne (OIE) bağlıdır.

Daha fazlası!
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!

Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin.

3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz

%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı

En fazla üç ürün karşılaştırılabilir

Tamam

Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

İptal
Tamam