Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Mağaza
picture E-Mağaza
Saatler
picture Saatler
Longines Dünyası
picture Longines Dünyası
Mağaza Bul
picture Mağaza Bul
Müşteri hizmetleri
picture Şirket
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr

Search

2018 Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü’ne Magnier Ailesi ve Aidan O’Brien layık görüldü

At Yarışı
2018-07-24

Seremoniye Longines Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Pazarlama Müdürü Juan-Carlos Capelli’nin yanı sıra Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu (IFHA) Yöneticisi Louis Romanet ve İrlanda At Yarışları Federasyonu İcra Başkanı Brian Kavanagh da katılacak. IFHA’nın Resmi Ortağı ve Resmi Saati olan İsviçreli marka Longines, at yarışı dünyasından tanınmış isimlerin bu spora olan üstün katkılarından ötürü onurlandırılmasını amaçlayan Liyakat Ödülü’nü IFHA ile beraber 2013 yılında yarattı.

 

MV Magnier, ailesini temsilen şöyle konuştu: “Bu onur için Longines ve Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu’na müteşekkiriz. Ödülün üstünde Magnier adı olsa da ortaklarımız Smith ve Tabor aileleri ve Ballydoyle’deki tüm O’Brienlar ile beraber çok daha büyük bir ailenin parçası olduğumuzu biliyoruz. Hepsine teşekkür ederiz.”

 

Aidan O’Brien ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Magnier ailesine, Smith ve Tabor ailelerine, Ballydoyle’ün bugünkü haline gelmesi adına yaptıkları yardımlar için teşekkür ederiz. Her atı en iyi şekilde değerlendirmeye çabalarken ellerinden gelen her şeyi yapan bu denli harika insanlarla ortaklık içinde olmaktan ötürü kendimizi ayrıcalıklı sayıyoruz. Ballydoyle’deki tüm ekibin muazzam ve şaşmaz desteğini, benzersiz adanmışlıklarını takdir ediyor ve hepsine teşekkür ediyoruz.”

 

Aynı zamanda IFHA’nın başkan yardımcılarından da olan Kavanagh ise kendini şöyle ifade etti: “Bugün onurlandırdığımız dünyaca tanınmış isimlerin tümünün İrlandalı olması büyük bir gurur kaynağı. Kökeni County Tipperary’ye dayanan Magnier ailesi, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli yarış atlarından bazılarını kendilerine borçlu olduğumuz rakipsiz ve küresel çapta bir işletmeye sahiptir. Coolmore ortakları, geçen yılki başarılarıyla dünya rekorunu kırmış, dünyanın en iyi antrenörü Aidan O’Brien’la çalıştıkları için çok şanslıdır. Başarıları at yetiştiriciliği ve at yarışlarında İrlanda’yı küresel bir lider konumuna getirmektedir. Magnier ailesi ile Aidan, Annemarie ve çocuklarına başarı dolu bir gelecek dilerim.”

 

Coolmore hem at yetiştiriciliği hem de at yarışçılığı alanlarında en üst düzey küresel başarı timsali haline gelmiştir. Dünyaca ünlü işletme, John Magnier’nin Ballydoyle’lü antrenör Vincent O’Brien ve iş adamı Robert Sangster ile kurduğu bir ortaklıkla 1970’li yıllarda faaliyete geçti. Bu ortaklığın ilk büyük şampiyonu 1977 Epsom Derby’yi kazanan The Minstrel olurken kendi yetiştirdikleri atlar arasında ilk büyük şampiyonları Sadler’s Wells oldu. Üst sınıf yarış atı Sadler’s Wells, emekliliğinin ardından Büyük Britanya ve İrlanda’da şampiyonluklar kazanan 14 atın atası olarak da tarihe geçti.

 

John Magnier, Vincent O’Brien’in kızı Susan ile evlidir ve isimleri Tom, Kate, JP, MV ve Sammy Jo olan beş çocukları vardır. Magnier, O’Brien’in emekliliği ve Sangster’in ölümünün ardından Ballydoyle ve Coolmore’un patronu olmuştur.

 

Aidan O’Brien (Vincent O’Brien ile bir akrabalığı yoktur) ise, 1996 yılında Ballydoyle antrenörü oldu. Aynı yıl Coolmore’un Desert King’i ile Curragh’da düzenlenen National Stakes’de ilk 1. Grup Düz Yarış galibiyetini aldı. Antrenörlük lisansını 1993 yılında edinen O’Brien kariyerine, aralarında Sadler’s Wells’in oğullarından efsanevi Istabraq’ın da bulunduğu, National Hunt atlarını eğiterek başladı.

Sadler’s Wells’in bir başka oğlu olan Coolmore’un Galileo’su, O’Brien’a altı Epsom Derby galibiyetinden ilkini verdi ve sonraki başarılarıyla tarihe geçen atlardan oldu. 2016 yılında Avrupa’da Yılın Atı seçilen Galileo’nun kızı Minding, Newmarket’taki Qipco 1000 Guineas’ı kazanarak O'Brien’a 1. Grup/Seviye düz yarışlarında 250. galibiyetini verdi. 2017’de Galileo’nun oğullarından Highland Reel ise Royal Ascot’ta düzenlenen ve zaman ölçümü Longines tarafından yapılan Prince of Wales's Stakes’i kazanarak O'Brien’a 1. Grup/Seviye düz yarışlarında 300. galibiyetini kazandırdı.

 

O’Brien geçtiğimiz yıl 28 1. Grup/Seviye yarışı galibiyeti ile bir antrenörün tek bir sezonda aldığı 1. Grup/Seviye yarışı galibiyeti rekorunu kırdı. Bir önceki rekoru Bobby Frankel 25 galibiyet ile 2003 sezonunda kırmıştı. 1999’dan bu yana her sezon, kazandırdığı toplam para ödülü bakımından İrlanda Düz Yarış antrenörleri arasında birinci olan O’Brien, aralarında Avustralya, Kanada, Fransa, Büyük Britanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’nin olduğu çok sayıda ülkede 1. Grup/Seviye yarışlarda birincilik aldı. O’Brien’in antrenörlüğünü yaptığı atlar arasında en önemli galibiyetleri alanlar, çoğunlukla Coolmore ve ortaklarının renklerini taşıyordu.

 

O’Brien ve eşi Annemarie, tümü jokey olan dört çocuk sahibidir: Joseph, Sarah, Ana ve Donnacha. 2012 yılında O’Brien ve Joseph, Coolmore’un Camelot’uyla Epsom Derby’yi kazanan ilk baba-oğul ikilisi oldu. Artık antrenörlük yapan Joseph, 2018 yılı Irish Derby yarışında Latrobe ile babasını yendi. Yarışta Latrobe’un jokeyliğini de kardeşi Donnacha yapıyordu.

 

Longines ve IFHA Uluslararası Liyakat Ödülü’nü önceki yıllarda kazananlar arasında Yutaka Take, Romanet ailesi, Jim Bolger, Alec Head, Seth Hancock ve yakın zamanda vefat eden Marcel Zarour Atanacio gibi isimler vardır.

 

Longines Hakkında

Longines 1832 yılında İsviçre’nin Saint-Imier kasabasında kuruldu. Saat yapımındaki uzmanlığı geleneğe, zarafete ve performansa olan derin bir adanmışlığı yansıtmaktadır. Longines tüm dünyada çeşitli spor karşılaşmalarının zaman tutuculuğu görevinde kazandığı zengin deneyim ve çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile oluşturduğu ortaklıklarla, zaman içinde spor dünyasıyla sağlam ve kalıcı ilişkiler kurmuştur. Saatlerinin zarafeti ile ünlü Longines, saat üretiminde dünya lideri olan Swatch Group Ltd.’nin bir parçasıdır. Kanatlı kum saati logosuyla tanınan marka, günümüzde 150’yi aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

 

IFHA Hakkında

Uluslararası At Yarışı Otoriteleri Federasyonu (IFHA), safkan at yarışçılığının en önde gelen uluslararası kuruluşudur. Tüm dünyada safkan at yarışları düzenleyen ulusal at yarışı otoritelerinden 60 adet üyesi bulunmaktadır.

 

IFHA’nın başlıca etkinlik alanları şunlardır:

  • Uluslararası Yarışçılık, Yetiştiricilik ve Müşterek Bahisler Anlaşması’nı (IABRW) hazırlamak ve düzenlemek.
  • Atların ve binicilerin sağlık ve güvenlikleriyle ilgili politikalar geliştirmek
  • Uluslararası Yarış Planlama ve Derecelendirme (“black type”)
  • Dünya Sıralamaları
  • Atlara Yönelik Yasaklı Maddeler ve Uygulamalar
  • Yarış Günü Kurallarının Harmonizasyonu
  • Yarış endüstrisinin ticari gelişimini dünya çapında desteklemek
 

IFHA, Fédération Equestre Internationale (FEI) ile birlikte Uluslararası Binicilik Sporları Konfederasyonu kurucu üyesidir ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’ne (OIE) bağlıdır.

Magnier Family; O’Brien; 2018 Longines; IFHA; International Award of Merit
Custom bloc background
a horse magazine
by Longines

Longines’in binicilik sporlarına olan tutkusu bir jokey ve atının işlenmiş olduğu bir kronograf ürettiği 1878 yılına kadar uzanmaktadır. Bu saat üç yıl sonra Amerika’daki yarış pistlerinde kullanılmaya başlanmış ve binicilik meraklıları tarafından benimsenmiştir. Şirket 1912’de ilk kez bir uluslararası engel atlama gösterisi yarışıyla ortaklık kurmuştur. Longines’in binicilik sporlarıyla günümüzdeki ilişkisi engel atlama gösterileri, düz koşu, dayanıklılık koşuları ve eventing müsabakalarını içermektedir.


Discover the Blue Horse
Takvim
2014
2015
2016
2017
2018
2019
Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık
Longines Gran Premio Latinoamericano; At Yarışları; 2019
Takvimime ekle
Longines Gran Premio Latinoamericano 2019
2019-03-10 - 2019-03-10
SANTIAGO, Şili
Longines Golden Slipper Raceday & Longines Golden Slipper race; Horse Racing; 2019
Takvimime ekle
Longines Golden Slipper Raceday & Longines Golden Slipper race
2019-03-23 - 2019-03-23
SYDNEY, Avustralya
Dubai World Cup & Longines Dubai Sheema Classic; Horse Racing; 2019
Takvimime ekle
Dubai World Cup & Longines Dubai Sheema Classic 2019
2019-03-30 - 2019-03-30
DUBAI , Birleşik Arap Emirlikleri
Tüm

Nisan

etkinliklerini gör
Tarihi farklı kaydet
Ürün karşılaştırma listesine eklendi!
Lütfen karşılaştırmak için başka bir saat daha seçin. 3 saate kadar karşılaştırma yapabilirsiniz
%REF% referanslı ürünü karşılaştırma listesinden kaldırdınız
Karşılaştırma listesini temizlediniz
Uyarı
En fazla üç ürün karşılaştırılabilir
Tamam
Bu ürünü listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz? Tüm ürünleri listeden kaldırmak istediğinize emin misiniz?
İptal
Tamam